Epub.pl / Książki / Powieści opowiadania literatura piękna / Kryminały i sensacja / 444
Okładka: 444

444

Wydawca: Agora

PIERWSZA CZĘŚĆ CYKLU Z JAKUBEM KANIĄ. NOWA, ZMIENIONA WERSJA KSIĄŻKI! Czy w obrazie Jana Matejki kryje się proroctwo, które może wpłynąć na losy świata? Powieść sensacyjna inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Chrzest Warneńczyka Jana Matejki od dekad przechodzi z rąk do rąk, będąc najczęściej kradzionym obrazem w Polsce.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

PIERWSZA CZĘŚĆ CYKLU Z JAKUBEM KANIĄ.

NOWA, ZMIENIONA WERSJA KSIĄŻKI!

Czy w obrazie Jana Matejki kryje się proroctwo, które może wpłynąć na losy świata? Powieść sensacyjna inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Chrzest Warneńczyka Jana Matejki od dekad przechodzi z rąk do rąk, będąc najczęściej kradzionym obrazem w Polsce. O tajemnicze malowidło walczyli m.in.: hitlerowski złodziej dzieł sztuki, żydowski antykwariusz z Krakowa oraz dyrektor warszawskiego Muzeum Narodowego. W niebezpieczny pościg za arcydziełem zostaje wciągnięty również prokurator IPN Jakub Kania, który odkrywa związek dzieła z tajemniczą przepowiednią: co 444 lata cztery osoby otrzymają możliwość pojednania islamu z chrześcijaństwem. Jedną z tych osób był Władysław Warneńczyk. Czy to możliwe, by poświęcony mu obraz po latach popychał ludzi do zbrodni? Co takiego tkwi w proroctwie, że dżihadyści uznali je za niebezpieczne? Komu i dlaczego najbardziej zależy na udaremnieniu przepowiedni?

Śledztwo Jakuba Kani wiedzie od współczesnej Warszawy, Gdyni i Mazur, przez Holandię i Wiedeń, po Irak, Izrael i Emiraty, z historycznymi przystankami m.in. w: średniowiecznej Portugalii, pustelni pod Petersburgiem i krakowskiej pracowni mistrza Matejki. W podróży tej towarzyszy Kani niespodziewana sojuszniczka, z którą z czasem połączy go coraz więcej.

Dajcie się porwać tej zapierającej dech, zdumiewającej i trzymającej w napięciu powieści pełnej wątków historycznych opowiedzianych z rozmachem godnym Umberta Eco.

Dodatkowe informacje

Kategoria: Kryminały i sensacja
Wydawca: Agora
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2024
Liczba stron: 496
Tytuł oryginalny: 444
ISBN: 978-83-268-4521-5
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Wydanie: 1

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Inne książki w tej kategorii


Reklama