Epub.pl / Książki / Biografie, reportaż i literatura faktu / Publicystyka i esej / Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha
Okładka: Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha

Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha

Wydawca: Czarne

Sat-Okh ? Długie Pióro, syn wodza Szewanezów i Polki, która uciekła z zesłania na Syberii. Stanisław Supłatowicz, żołnierz AK, marynarz, autor poczytnych książek, w środowisku polskich miłośników amerykańskiego folkloru postać kultowa. Tyle wiedzieliśmy do tej pory, tyle sam o sobie mówił.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Sat-Okh ? Długie Pióro, syn wodza Szewanezów i Polki, która uciekła z zesłania na Syberii. Stanisław Supłatowicz, żołnierz AK, marynarz, autor poczytnych książek, w środowisku polskich miłośników amerykańskiego folkloru postać kultowa. Tyle wiedzieliśmy do tej pory, tyle sam o sobie mówił. Swoim życiorysem mógłby obdarować kilka osób. Nic więc dziwnego, że wciąż fascynuje, chociaż od jego śmierci minęło kilkanaście lat. Gdy Dariusz Rosiak, wytrawny reporter, postanowił przypomnieć tę legendarną postać, która dla młodych czytelników w czasach PRL-u była symbolem fascynującej przygody i bohaterstwa, sentymentalna podróż w przeszłość przerodziła się jednak w drobiazgowe śledztwo.

Autor ruszył w podróż tropem ?polskiego Indianina?, zadając pytania o jego pochodzenie, życie i twórczość. Odpowiedzi uzyskał tyle, ile osób, do których udało się dotrzeć w Polsce, w Rosji i w Kanadzie. Badając dokumenty, odkrywał kolejne tajemnice, które złożyły się w historyczny thriller.

Sat-Okh to jedno potrafił na pewno ? wodzić swoich tropicieli za nos. I robi to do dziś, wiele lat po odejściu do krainy wiecznych łowów.

Dodatkowe informacje

Kategoria: Publicystyka i esej
Wydawca: Czarne
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2017
Liczba stron: 272
Tagi: Indianie, Sat-Ohk
Tytuł oryginalny: Biało-czerwony. Tajemnica Sat-Okha
ISBN: 978-83-8049-556-2
Seria: Reportaż
Okładka: Twarda
Wydanie: 1

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Inne książki w tej kategorii


Reklama