Dzieje się! Jak rękodzieło wplata się w historię świata i nas samych

Dzieje się! Jak rękodzieło wplata się w historię świata i nas samych

Autor: Loretta Napoleoni

Wydawca: Kobiece

Rękodzieło – coś więcej niż hobby! Autorka wychodzi od osobistego doświadczenia i udowadnia, jaka moc płynie z rękodzieła i jak wspólne dzierganie może nas do siebie zbliżyć. Dzierganie jest dla niej również pretekstem do snucia wspomnień i anegdot oraz przekazywania wiedzy – tak, jak kiedyś robiła to jej babcia.

Gdzie kupić książkę, ebook, audiobook? Epub, Mobi, PDF, MP3

Rękodzieło – coś więcej niż hobby!

Autorka wychodzi od osobistego doświadczenia i udowadnia, jaka moc płynie z rękodzieła i jak wspólne dzierganie może nas do siebie zbliżyć. Dzierganie jest dla niej również pretekstem do snucia wspomnień i anegdot oraz przekazywania wiedzy – tak, jak kiedyś robiła to jej babcia.

Loretta Napoleoni – analityczka, ekonomistka i uznana socjolożka, autorka przekładanych na kilka języków książek. Przedstawia hobby, jakim jest robienie na drutach, jako metaforę mechanizmów gospodarczych, ekonomicznych i politycznych.

Rozdziały:

1. Dlaczego robimy na drutach?

2. O wychodzeniu z dzianinowej klatki

3. Dzierganie i rewolucja

4. Feminizm a dzierganie – między miłością a nienawiścią

5. Joga dla umysłu

6. Dzierganie łączy nas ze sobą

7. Dzierganie w dobie nauk neurologicznych

8. Wydziergajmy sobie świat na nowo

Dodatkowe informacje

Literatura faktu
1 stycznia 2023
16
Dzieje się! Jak rękodzieło wplata się w historię świata i nas samych
Agnieszka Chodkowska-Gyurics
978-83-8321-344-6
Miękka ze skrzydełkami
1

Komentarze i rencenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Chcesz dodać komentarz lub ocenę?

Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.