Dzienniki z Gazy

Dzienniki z Gazy

Autor: Rami Abou Jamous

Wydawca: Znak

TEN DZIENNIK OTWIERA OCZY I ŁAMIE SERCE

W lutym 2024 roku tysiące palestyńskich rodzin musi uciekać z domów pod ostrzałem izraelskiej armii.Wśród nich jest Abi ze swoją ciężarną żoną i dziećmi.Zamieszkują w namiocie na plaży.Nie mają wody i prądu.

Gdzie kupić książkę, ebook, audiobook? Epub, Mobi, PDF, MP3

TEN DZIENNIK OTWIERA OCZY I ŁAMIE SERCE

W lutym 2024 roku tysiące palestyńskich rodzin musi uciekać z domów pod ostrzałem izraelskiej armii. Wśród nich jest Abi ze swoją ciężarną żoną i dziećmi. Zamieszkują w namiocie na plaży. Nie mają wody i prądu. Pranie robią w morzu. Oganiają się od skorpionów i węży. Drżą o życie.

„GAZACIDE” – nie przebiera w słowach Rami, który jest świadkiem ludobójstwa. Na jego oczach giną ludzie. Nie tylko od bomb i pocisków. Z głodu. W wyrafinowanych egzekucjach wykonywanych przez drony. W równanych z ziemią szkołach i szpitalach. W morzu, kiedy rozpaczliwie próbują wyłowić paczki z pomocą.

Kiedy cały świat odwraca oczy, głos Ramiego to rozpaczliwe wołanie o pomoc. O sprawiedliwość. O uwagę.

***

JEDNA Z NAJODWAŻNIEJSZYCH KSIĄŻEK XXI WIEKU

Abi Ramou Jamous w dramatycznym i wstrząsającym dzienniku ze Strefy Gazy pokazuje codzienność Palestyńczyków cierpiących pod ciężkim butem izraelskiej okupacji. Umierających z niepewności, głodu, strachu i bólu.

Dodatkowe informacje

Literatura faktu
1 stycznia 2025
384
Dzienniki z Gazy
Maria Zawadzka-Strączek
978-83-8427-028-8
pl
Miękka
1

Komentarze i rencenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Chcesz dodać komentarz lub ocenę?

Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.