Epub.pl / Książki / Biografie, reportaż i literatura faktu / Literatura faktu / Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki
Okładka: Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki

Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki

Wydawca: Poznańskie

Poznajcie kraj, w którym policja poszukuje zaginionego Słońca, mieszkańcy świętują Dzień Porażki oraz Dzień Śpiocha i w którym nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie. Tu cisza jest formą komunikowania się, w pracy można chodzić bez butów, a smak lukrecjowych cukierków salmiakki zna (i uwielbia!) każdy.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Poznajcie kraj, w którym policja poszukuje zaginionego Słońca, mieszkańcy świętują Dzień Porażki oraz Dzień Śpiocha i w którym nie ma złej pogody, jest tylko nieodpowiednie ubranie. Tu cisza jest formą komunikowania się, w pracy można chodzić bez butów, a smak lukrecjowych cukierków salmiakki zna (i uwielbia!) każdy.

- Dlaczego w języku Suomi nie ma czasu przyszłego za to w kraju Suomi jest tyle domków letniskowych?
- Czy wszyscy ludzie wynajmujący tu mieszkanie oraz ci, którzy nadmiernie gestykulują, są podejrzani?
- I czy to prawda, że Finowie nie piją w styczniu alkoholu, a umowy biznesowe zawierane przez nich w saunie są najtrwalsze na świecie?

Finlandia to nie tylko sielska, szczęśliwa kraina przykryta ślicznym białym puchem. Zachwycamy się pięknem tutejszej przyrody, a Finów cenimy za spokój, racjonalizm i pragmatyzm, które ułatwiają codzienne życie. Wbrew stereotypom Finowie obdarzeni się niebanalnym poczuciem humoru i lubią śmiać się z siebie. Ich sisu nie jest jedynie ładnie opakowanym ?sposobem na szczęście? w postaci leniwego popołudnia z kubkiem kakao. Sisu to nic ?w sam raz? ? to świadomość, że jeżeli nie będziesz uparcie dążyć do celu, to nic z tego nie wyjdzie.

Wraz z autorką bloga ?Fińskie smaki? przyjrzyj się z bliska kontrastom rządzącym w tym niezwykle zróżnicowanym, wielowarstwowym społeczeństwie.

Dodatkowe informacje

Kategoria: Literatura faktu
Wydawca: Poznańskie
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2019
Liczba stron: 320
Tagi: Finlandia, Północ, sisu, sauna, kultura fińska, państwa nordyckie, salmiakki, Suomi
Tytuł oryginalny: Finlandia. Sisu, sauna i salmiakki
ISBN: 978-83-66431-02-7
Okładka: Twarda
Wydanie: 1

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Inne książki w tej kategorii


Reklama