Epub.pl / Książki / Książki tematyczne / Albumy / Historia / Gdy Europa mówiła po francusku
Okładka: Gdy Europa mówiła po francusku

Gdy Europa mówiła po francusku

Wydawca: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie

Książka "Gdy Europa mówiła po francusku", Marca Fumarolego, w przekładzie Wawrzyńca Brzozowskiego. Publikacja ta jest jednym z najważniejszych opracowań na temat XVIII wieku i barwnym obrazem mówiącej po francusku Europy. Jeden z jej rozdziałów został poświęcony Stanisławowi Augustowi.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Książka "Gdy Europa mówiła po francusku", Marca Fumarolego, w przekładzie Wawrzyńca Brzozowskiego. Publikacja ta jest jednym z najważniejszych opracowań na temat XVIII wieku i barwnym obrazem mówiącej po francusku Europy. Jeden z jej rozdziałów został poświęcony Stanisławowi Augustowi.

Dzięki książce Fumarolego poznajemy świat osiemnastowiecznej elity i zaprzyjaźnionych z nią filozofów, a także różne aspekty ówczesnego życia - dyplomację, politykę i kulturę. Zgłębiamy teatr, literaturę, architekturę oraz filozofię epoki, którą autor kreśli z erudycją, a zarazem swobodą godną największych mistrzów XVIII wieku - okresu, w którym lekkość pióra była niemniej ważna od głębi myśli.

W publikacji nie brakuje faktów z życia arystokracji i bywalców salonów, czasem pikantnych lub sensacyjnych, a czasem wzruszających, lecz zawsze ciekawych, zestawionych z poglądami bohaterów i ich sposobem patrzenia na świat.

Europa z książki Fumarolego, mimo że nie jest wolna od trosk, pozostaje miejscem radosnym, przypominającym po trosze obrazy Watteau bądź sztuki Marivaux. Dominuje poczucie wspólnoty, którą łączy głębokie zanurzenie w języku i kulturze francuskiej.

Dodatkowe informacje

Kategoria: Historia
Wydawca: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie
Data pierwszego wydania: 28 maja 2017
Liczba stron: 0
Tagi: XVIII wiek, Francja, Europa, historia Europy, wiek, oświecenie, francuski, kultura europejska, cywilizacja francuska, kultura francuska
Tytuł oryginalny: Gdy Europa mówiła po francusku
Tłumaczenie: Jan Maria Kłoczowski, Wawrzyniec Brzozowski
ISBN: 9788364178337

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Brak innych książek tego autora.

Inne książki w tej kategorii


Reklama