Z Merlinem przez wszechświat. Planety, gwiazdy, galaktyki, czarne dziury – kosmiczna podróż aż po krańce poznania
Listy od astrofizyka
Wydawca: Insignis
Przeczytaj, jak Neil deGrasse Tyson odpowiada na najdziwniejsze listy swoich fanów? i antyfanów! Przekonasz się między innymi: ? czy istnieją gwiazdy zbudowane z diamentu ? jak wykazać nieistnienie wróżki zębuszki ? czy astrofizyka może się przydać w pracy policjanta ? z jaką dokładnością Biblia podaje liczbę ?.
Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3
Przeczytaj, jak Neil deGrasse Tyson odpowiada na najdziwniejsze listy swoich fanów? i antyfanów! Przekonasz się między innymi:
? czy istnieją gwiazdy zbudowane z diamentu
? jak wykazać nieistnienie wróżki zębuszki
? czy astrofizyka może się przydać w pracy policjanta
? z jaką dokładnością Biblia podaje liczbę ?.
Do Tysona przychodzą co roku tysiące listów: piszą do niego inni naukowcy, więźniowie, pastorzy, dzieci, studenci, wyznawcy teorii spiskowych? Astrofizyk w odpowiedziach na ich pytania, wątpliwości i zarzuty mierzy się z całym mnóstwem rozmaitych zagadnień dotyczących nauki, wiary, filozofii, życia i, oczywiście, Plutona. Teraz w swojej najbardziej osobistej jak dotąd książce ujawnia część tej korespondencji. Wymiana zdań z piszącymi do niego ? zwięzła, pełna pasji i często zabawna ? to niezwykle wciągająca i pouczająca lektura.
Dodatkowe informacje
Komentarze i recenzje
Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.
Brak ocen, komentarzy i recenzji.