Marianna Orańska. Królewna, skandalistka, wizjonerka

Marianna Orańska. Królewna, skandalistka, wizjonerka

Autor: Iwona Kienzler

Wydawca: Lira

Marianna Orańska – córka Wilhelma I Orańskiego, pierwszego koronowanego władcy Zjednoczonego Królestwa Niderlandów – prowadziła niezwykłe życie.Jej historia to materiał na pasjonujący film.

Wychowana w przepychu dworów Hagi i Berlina, szybko poznała cenę królewskiego pochodzenia.Zmuszona do małżeństwa, doświadczyła upokorzeń i zdrady.Wbrew konwenansom miała odwagę zawalczyć o własne szczęście i prawo do miłości.

Gdzie kupić książkę, ebook, audiobook? Epub, Mobi, PDF, MP3

Marianna Orańska – córka Wilhelma I Orańskiego, pierwszego koronowanego władcy Zjednoczonego Królestwa Niderlandów – prowadziła niezwykłe życie. Jej historia to materiał na pasjonujący film.

Wychowana w przepychu dworów Hagi i Berlina, szybko poznała cenę królewskiego pochodzenia. Zmuszona do małżeństwa, doświadczyła upokorzeń i zdrady. Wbrew konwenansom miała odwagę zawalczyć o własne szczęście i prawo do miłości. Jej wybory wywołały skandal i przyniosły bolesne straty, ale zyskała niezależność, jakiej nie miało wiele kobiet epoki. 

Pomimo odrzucenia przez rodzinę i wykluczenia z towarzystwa, na Dolnym Śląsku stała się mecenasem sztuki i dobrodziejką regionu. Za dzieło jej życia uważany jest Pałac w Kamieńcu Ząbkowickim – spektakularna rezydencja dziś odwiedzana przez licznych turystów z Polski i zagranicy.

„Marianna Orańska” Iwony Kienzler, autorki bestsellerowych biografii, to książka o kobiecie wyprzedzającej swoją epokę – silnej, niezależnej i bezkompromisowej w obronie prawa do decydowania o własnym losie.

Reklama

Dodatkowe informacje

Biografie
1 stycznia 2026
306
Marianna Orańska. Królewna, skandalistka, wizjonerka
978-83-68577-97-6
pl
Miękka
1
Reklama

Komentarze i rencenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Chcesz dodać komentarz lub ocenę?

Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.

Reklama