Epub.pl / Książki / Literatura naukowa i popularnonaukowa / Religioznawstwo / Nagie teraz. Widzieć tak, jak widzą mistycy
Okładka: Nagie teraz. Widzieć tak, jak widzą mistycy

Nagie teraz. Widzieć tak, jak widzą mistycy

Wydawca: WAM

W jaki sposób akceptująco przyjąć siebie samych, innych i świat? Jak osiągnąć duchową jedność i spójność? Dzięki czemu przeniknąć głębię codzienności i zbliżyć się do tajemnicy sensu istnienia? Richard Rohr zaprasza nas, by wkroczyć na drogę duchowej przemiany, którą Jezus głosił i ucieleśniał w swoich naukach – do odkrycia wartości prostoty, miłości, przebaczenia i współczucia.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

W jaki sposób akceptująco przyjąć siebie samych, innych i świat?

Jak osiągnąć duchową jedność i spójność?

Dzięki czemu przeniknąć głębię codzienności i zbliżyć się do tajemnicy sensu istnienia?

Richard Rohr zaprasza nas, by wkroczyć na drogę duchowej przemiany, którą Jezus głosił i ucieleśniał w swoich naukach – do odkrycia wartości prostoty, miłości, przebaczenia i współczucia. Zachęca, by dzięki praktyce kontemplacji uczyć się żyć chwilą obecną. Mistrzami w tej dziedzinie byli jego zdaniem mistycy, którzy pod wpływem łaski traktowali teraźniejszość jak nagie teraz – jako moment, w którym Chrystus tu i teraz jest blisko nas. Odwołując się do ich doświadczeń, podpowiada, jak nauczyć się patrzeć na rzeczywistość ich oczami.

Dojdzie do kolosalnego przełomu, kiedy uszanujesz i zaakceptujesz Boży obraz w sobie samym, a potem będziesz go widział również w każdym innym człowieku, wiedząc, że dla innych jest on równie niezasłużony, jak dla ciebie. To dlatego przestajesz oceniać i zaczynasz kochać bezwarunkowo, nie pytając, czy ktoś jest tego godny. Przełom przychodzi w jednym momencie, chociaż jego urzeczywistnienie pogłębia się i nabiera coraz większej pewności w miarę upływu czasu.

Jeśli potrafisz być obecny, poznasz Prawdziwą Obecność.

Richard Rohr (ur. 1943) – franciszkanin, kierownik duchowy, założyciel Centrum Działania i Kontemplacji w Albuquerque w Nowym Meksyku, prelegent i autor wielu książek z zakresu duchowości. W Wydawnictwie WAM ukazało się kilka jego publikacji, .: Spadać w górę, Nieśmiertelny diament, Enneagram, Dzikość i mądrość, Uniwersalny Chrystus.

Dodatkowe informacje

Kategoria: Religioznawstwo
Wydawca: WAM
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2024
Liczba stron: 208
Tytuł oryginalny: Nagie teraz. Widzieć tak, jak widzą mistycy
Tłumaczenie: Wojciech Drążek
ISBN: 978-83-277-3917-9
Okładka: Miękka
Wydanie: 1

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Inne książki w tej kategorii


Reklama