Epub.pl / Książki / Książki dla dzieci / Literatura dziecięca / O sołtysie Salomonku i tęczy
Okładka: O sołtysie Salomonku i tęczy

O sołtysie Salomonku i tęczy

Wydawca: Bajka

Marcin Szczygielski, jakiego nie znacie ? w krótkiej bajce nie do zapomnienia. O Sołtysie Salomonku, który byłby w pełni szczęśliwy, gdyby nie jego syn Joachimek... zapatrzony w tęczę. Pewnego dnia ojciec postanawia zapytać mądrzejszych od siebie, do czego służy tęcza.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Marcin Szczygielski, jakiego nie znacie ? w krótkiej bajce nie do zapomnienia. O Sołtysie Salomonku, który byłby w pełni szczęśliwy, gdyby nie jego syn Joachimek... zapatrzony w tęczę.

Pewnego dnia ojciec postanawia zapytać mądrzejszych od siebie, do czego służy tęcza. Co odpowie mu na to pytanie znany ze swej rozległej wiedzy nauczyciel? A co listonosz, który dzięki swej pracy wie wszystko o wszystkich i wszystkim? Jaką teorię na temat tęczy ma chciwy sklepikarz, a jaką nieco zmieszany pytaniem ksiądz proboszcz?

Każdy z nich patrzy na tęczę przez swój własny pryzmat i odpowiada, jak umie. Jednak czy mają rację?

Ta książka skłania do zastanowienia, czy naprawdę wszystko na świecie musi czemuś służyć.

I czy wszystko musimy rozumieć?

Czy nie wystarczy, że tęcza istnieje i że możemy się nią zachwycać? Najlepiej patrząc wspólnie, w jednym kierunku. Jak rodzina Joachimka, która już wie, co jest najważniejsze w życiu. I do czego służy tęcza. O ile w ogóle służy, a nie po prostu... jest.

A ta bajka będzie służyć małym i dużym, bo nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno na szczęście.

Dodatkowe informacje

Kategoria: Literatura dziecięca
Wydawca: Bajka
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2021
Liczba stron: 48
Tagi: tęcza, znaczenie
Tytuł oryginalny: O sołtysie Salomonku i tęczy
ISBN: 978-83-65479-69-3
Okładka: Twarda
Wydanie: 1

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autorów

Inne książki w tej kategorii


Reklama