Pochodzenie węgla nieorganicznego w wodach podziemnych strefy hipergenezy w warunkach naturalnych

Pochodzenie węgla nieorganicznego w wodach podziemnych strefy hipergenezy w warunkach naturalnych

Autor: Porowska Dorota

Wydawca: Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego

W monografii przedstawiono metodę określenia genezy węgla nieorganicznego w wodach podziemnych strefy hipergenezy oraz ilościowego oszacowania jego udziału w zależności od źródła pochodzenia. Badania prowadzono na dwóch poligonach w środowisku naturalnym (torfowisko) i przekształconym antropogenicznie (nieczynne składowisko odpadów komunalnych).

Gdzie kupić książkę, ebook, audiobook? Epub, Mobi, PDF, MP3

W monografii przedstawiono metodę określenia genezy węgla nieorganicznego w wodach podziemnych strefy hipergenezy oraz ilościowego oszacowania jego udziału w zależności od źródła pochodzenia. Badania prowadzono na dwóch poligonach w środowisku naturalnym (torfowisko) i przekształconym antropogenicznie (nieczynne składowisko odpadów komunalnych). Wykazano, że przedstawiona procedura badawcza do określenia pochodzenia węgla w wodach podziemnych ma charakter uniwersalny i może być stosowana w różnych środowiskach hydrogeochemicznych.

Publikacja adresowana jest głównie do hydrogeologów oraz przyrodników zajmujących się badaniami izotopowymi węgla w środowisku wodnym. Rozdziały wprowadzające w omawianą tematykę pozwalają na korzystanie z książki studentom oraz wszystkim czytelnikom pasjonującym się naukami przyrodniczymi.

Dodatkowe informacje

Mapy i atlasy
23 października 2017
0
Pochodzenie węgla nieorganicznego w wodach podziemnych strefy hipergenezy w warunkach naturalnych
9788323524199

Komentarze i rencenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Chcesz dodać komentarz lub ocenę?

Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.