Polska bibliografia penitencjarna Lata 1970-2009

Polska bibliografia penitencjarna Lata 1970-2009

Autorzy: Korecka Gertruda , Korecki Józef , Lelental Stefan

Wydawca: C. H. Beck

Planowany termin wydania 16 maja 2011r. Bibliografia dokumentuje dorobek nauki i praktyki w zakresie wykonywania kar i innych środków prawnokarnych reakcji na przestępstwo lub czyn zabroniony. Pozycja ta obejmuje łącznie 12114 pozycji, w tym 1611 książek i 10503 innych opracowań w postaci studiów, artykułów naukowych i publicystycznych, dokumentów oraz wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich, orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych publikowanych w czasopismach i pracach zbiorowych, księgach pamiątkowych i jubileuszowych poświęconych wybitnym przedstawicielom nauki szeroko rozumianego prawa karnego, materiałach z konferencji naukowych, a także w tygodnikach społeczno-politycznych oraz dziennikach o zasięgu ogólnopolskim.

Gdzie kupić książkę, ebook, audiobook? Epub, Mobi, PDF, MP3

Planowany termin wydania 16 maja 2011r.
 
Bibliografia dokumentuje dorobek nauki i praktyki w zakresie wykonywania kar i innych środków prawnokarnych reakcji na przestępstwo lub czyn zabroniony. Pozycja ta obejmuje łącznie 12114 pozycji, w tym 1611 książek i 10503 innych opracowań w postaci studiów, artykułów naukowych i publicystycznych, dokumentów oraz wypowiedzi Rzecznika Praw Obywatelskich, orzecznictwa Sądu Najwyższego i sądów apelacyjnych publikowanych w czasopismach i pracach zbiorowych, księgach pamiątkowych i jubileuszowych poświęconych wybitnym przedstawicielom nauki szeroko rozumianego prawa karnego, materiałach z konferencji naukowych, a także w tygodnikach społeczno-politycznych oraz dziennikach o zasięgu ogólnopolskim. Te ostatnie opracowania, zaliczane też do publicystyki prawniczej, przynoszą informacje o bieżących problemach funkcjonowania organów stosujących i wykonujących kary i środki karne, co może odzwierciedlać społeczne zainteresowanie problematyką penitencjarną.
Bibliografia adresowana jest do szerokiego kręgu odbiorców. Sięgać do niej mogą przedstawiciele nauki prawa karnego, a wśród nich przygotowujący rozprawy habilitacyjne i doktorskie, a także seminarzyści przygotowujący prace magisterskie i licencjackie. Odbiorcami bibliografii mogą też być z pewnością funkcjonariusze Służby Więziennej i pracownicy więziennictwa oraz kuratorzy sądowi.

Dodatkowe informacje

Inne
26 lutego 2018
0
Polska bibliografia penitencjarna Lata 1970-2009
9788325526917

Komentarze i rencenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Chcesz dodać komentarz lub ocenę?

Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.