12 półtonów. Książka o muzyce wyd. 2
Autorzy: Zuzanna Kisielewska , Jerzy Gruchot , Wojciech Koss
Wydawca: druganoga
Czy trzeba słyszeć, żeby cieszyć się muzyką?Kiedy powstał najstarszy muzyczny hit?Dlaczego smutne piosenki poprawiają humor?
„12 półtonów.Książka o muzyce” Zuzanny Kisielewskiej w fascynujący sposób przedstawia teorię i historię muzyki oraz pokazuje jak muzyka od najdawniejszych czasów towarzyszyła człowiekowi.
Książka pęka w szwach od zaskakujących pytań i równie zadziwiających odpowiedzi.
Czy trzeba słyszeć, żeby cieszyć się muzyką? Kiedy powstał najstarszy muzyczny hit? Dlaczego smutne piosenki poprawiają humor?
„12 półtonów. Książka o muzyce” Zuzanny Kisielewskiej w fascynujący sposób przedstawia teorię i historię muzyki oraz pokazuje jak muzyka od najdawniejszych czasów towarzyszyła człowiekowi.
Książka pęka w szwach od zaskakujących pytań i równie zadziwiających odpowiedzi. Składają się one na pasjonującą opowieść, która zaczyna się od klaśnięcia w dłonie i przyjrzenia się temu, czym są dźwięki, by później wnikać w rozmaite, często mało oczywiste oblicza muzyki. W rezultacie ta naszpikowana ciekawostkami książka to porządna dawka wiedzy nie tylko z teorii muzyki, ale także z historii, psychologii, a nawet neurobiologii. Na próżno jednak szukać w niej sztywnych definicji i formułek. Zamiast nich w książce królują anegdoty i barwne przykłady, które pozwalają czytelnikowi wyrobić sobie abstrakcyjne wyobrażenie o muzyce. Ta ostatnia, mimo że rozłożona na części pierwsze wciąż pozostaje tajemnicza i magiczna.
"12 Półtonów. Książka o muzyce" zdobyła wyróżnienie graficzne w konkursie Polskiej Sekcji IBBY w roku 2017.
Dodatkowe informacje
Komentarze i rencenzje
Brak ocen, komentarzy i recenzji.
Chcesz dodać komentarz lub ocenę?
Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.