Epub.pl / Książki / Biografie, reportaż i literatura faktu / Biografie / "Przekrój" Eilego. Biografia całego tego zamieszania z uwzględnieniem psa Fafika
Okładka: "Przekrój" Eilego. Biografia całego tego zamieszania z uwzględnieniem psa Fafika

"Przekrój" Eilego. Biografia całego tego zamieszania z uwzględnieniem psa Fafika

Wydawca: MANDO

Pierwsza biografia twórcy "Przekroju"! Ba! Całego "Przekroju"! A nawet cywilizacji! Czyta się! O ikonie Zdumiewająca opowieść o zjawisku "Przekrój", niezapomnianej epoce, jej śmiesznych i tragicznych postaciach oraz o jednym nieszablonowym człowieku. Kiedy Marian Eile przyjął zlecenie na stworzenie ?Przekroju?, nikt nie spodziewał się, że powstaje prawdziwa ikona.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Pierwsza biografia twórcy "Przekroju"! Ba! Całego "Przekroju"! A nawet cywilizacji!

Czyta się!

O ikonie

Zdumiewająca opowieść o zjawisku "Przekrój", niezapomnianej epoce, jej śmiesznych i tragicznych postaciach oraz o jednym nieszablonowym człowieku. Kiedy Marian Eile przyjął zlecenie na stworzenie ?Przekroju?, nikt nie spodziewał się, że powstaje prawdziwa ikona. Dokonał rzeczy zdumiewającej.

Czasopismo do dziś zna każdy czytający Polak. Jakim cudem przetrwało pod okiem cenzury? Dlaczego pies Fafik został pełnoprawnym członkiem redakcji? Jak wielkim oryginałem był Eile? Kto najczęściej gościł na okładce "Przekroju" i dlaczego byli to Bierut i Gomułka? Dlaczego mistyfikacja to drugie imię ?Przekroju?? Kto wprowadził do polszczyzny dżinsy?

Jak się obchodzić z książką

Pozycja obowiązkowa dla każdego szanującego się miłośnika książek, sztuki i kultury. Klucz do zrozumienia gustu wielu Polaków, również młodych - ciągle oczarowanych fenomenem "Przekroju". A przy okazji dawka niezwykłych opowieści o miłości (także tej w trójkącie) i trwodze w trudnych czasach. UWAGA! Czasy zawsze są trudne.

Głos o książce

W dawnym "Przekroju", kiedy zamieszczało się czytelniczy hit, opatrywało się taki tekst rekomendacją: czyta się. Przy okazji lektury książki Tomasza Potkaja dodam jeszcze do tego zwrotu wykrzyknik, otóż ? czyta się!

Autorowi udało się osadzić fenomen tygodnika w realiach epoki. Ciekawa kompozycja, oryginalna metoda kojarzenia faktów. Książka ważna i potrzebna.

Mieczysław Czuma, redaktor naczelny "Przekroju" 1973-2000

Dodatkowe informacje

Kategoria: Biografie
Wydawca: MANDO
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2019
Liczba stron: 384
Tagi: biografia, przekrój
Tytuł oryginalny: "Przekrój" Eilego. Biografia całego tego zamieszania z uwzględnieniem psa Fafika
ISBN: 978-83-277-1719-1
Okładka: Twarda
Wydanie: 1

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Inne książki w tej kategorii


Reklama