Epub.pl / Książki / Podróże i turystyka / Przewodniki turystyczne / Rzym i Watykan. Pascal Lajt
Okładka: Rzym i Watykan. Pascal Lajt

Rzym i Watykan. Pascal Lajt

Wydawca: Pascal

Rzym i Watykan Pascal Lajt

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!

Z czego słynie rzymska kuchnia?

Skąd płynie woda zasilająca słynną fontannę di Trevi?

Które święto obchodzi się w Rzymie najhuczniej?

Czy warto odwiedzić Ogrody Watykańskie?

Podczas podróży z Pascalem odkryjesz fascynujące zaułki Wiecznego Miasta!

Wbrew temu, co myślą niektórzy – Rzym to nie leniwa atmosfera włoskich miasteczek prowincji.Rzym to stolica kraju i siedziba rządu, Watykan, tysiące świątyń i muzeów, getto i starożytne budowle.Rzym to pędzące skutery, trąbiące auta, syreny karetek – hałas, chaos, strajki i wieczny pęd.Jednocześnie Rzym to wyjątkowe muzeum pod otwartym niebem, gdzie zachwycające place, kościoły, pałace i fontanny tworzą scenografię codziennego życia, gdzie włoska la dolce vita to espresso o każdej porze, aperitivo po pracy i kolacja wśród bliskich.

Barbara Kamińska autorka bloga Planet Rome

Sezon na karczochy

Wśród warzyw sezonowych bez wątpienia króluje karczoch.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Rzym i Watykan Pascal Lajt

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu!

Z czego słynie rzymska kuchnia?

Skąd płynie woda zasilająca słynną fontannę di Trevi?

Które święto obchodzi się w Rzymie najhuczniej?

Czy warto odwiedzić Ogrody Watykańskie?

Podczas podróży z Pascalem odkryjesz fascynujące zaułki Wiecznego Miasta!

Wbrew temu, co myślą niektórzy – Rzym to nie leniwa atmosfera włoskich miasteczek prowincji. Rzym to stolica kraju i siedziba rządu, Watykan, tysiące świątyń i muzeów, getto i starożytne budowle. Rzym to pędzące skutery, trąbiące auta, syreny karetek – hałas, chaos, strajki i wieczny pęd. Jednocześnie Rzym to wyjątkowe muzeum pod otwartym niebem, gdzie zachwycające place, kościoły, pałace i fontanny tworzą scenografię codziennego życia, gdzie włoska la dolce vita to espresso o każdej porze, aperitivo po pracy i kolacja wśród bliskich.

Barbara Kamińska autorka bloga Planet Rome

Sezon na karczochy

Wśród warzyw sezonowych bez wątpienia króluje karczoch. Na rzymskich stołach pojawia się w okresie od Bożego Narodzenia do Wielkanocy. Właściwie przyrządzony sprawi, że nigdy nie zapomni się jego smaku i zawsze będzie się miało na niego ochotę. Warto go skosztować w wersji po żydowsku – smażonego (carciofo alla giudia) – i po rzymsku – gotowanego (carciofo alla romana).

Dodatkowe informacje

Kategoria: Przewodniki turystyczne
Wydawca: Pascal
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2025
Liczba stron: 160
Tytuł oryginalny: Rzym i Watykan. Pascal Lajt
ISBN: 978-83-8317-462-4
Język: pl
Seria: Pascal Lajt
Okładka: Miękka ze skrzydełkami
Wydanie: 1

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Inne książki w tej kategorii


Reklama