Przypadki pewnej desperatki
Skrzypaczka z Auschwitz
Wydawca: Akapit Press
Alma Rosé, słynna wiedeńska wirtuozka skrzypiec, trafia do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Pozbawiona woli życia, godzi się ze swoim losem… który odmienia się jednak niespodziewanie, gdy skrzypaczka staje na czele obozowej orkiestry kobiecej.
Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3
Alma Rosé, słynna wiedeńska wirtuozka skrzypiec, trafia do obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Pozbawiona woli życia, godzi się ze swoim losem… który odmienia się jednak niespodziewanie, gdy skrzypaczka staje na czele obozowej orkiestry kobiecej. Szansa na ocalenie życia współwięźniarek i możliwość robienia tego, co kocha, to od teraz jedyne, co trzyma ją przy życiu. To, a także niespodziewane spotkanie w tej upiornej obozowej rzeczywistości bratniej duszy. Czy jednak to wystarczy, by nie ugiąć się pod brzemieniem bezlitosnej codzienności… a jeśli tak, to na jak długo?
Oparta na faktach powieść autorki bestsellerów historycznych Ellie Midwood chwyta za serce, skłaniając jednocześnie do głębokiej refleksji nad kolejami ludzkiego losu i bolesnymi wydarzeniami z okresu II wojny światowej.
Dodatkowe informacje
Komentarze i recenzje
Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.
Inne książki autora
Brak innych książek tego autora.
Brak ocen, komentarzy i recenzji.