Epub.pl / Książki / Biografie, reportaż i literatura faktu / Dokument / Słuch absolutny andrzej szczeklik w rozmowie z jerzym illgiem
Okładka: Słuch absolutny andrzej szczeklik w rozmowie z jerzym illgiem

Słuch absolutny andrzej szczeklik w rozmowie z jerzym illgiem

Wydawca: Znak

Zmarły przed dwoma laty profesor Andrzej Szczeklik to lekarz-legenda. Jego błyskotliwe książki o medycynie: "Catharsis", "Kore" i "Nieśmiertelność" stały się bestsellerami i ukazały się także w USA, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Rosji, na Węgrzech i na Litwie.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Zmarły przed dwoma laty profesor Andrzej Szczeklik to lekarz-legenda. Jego błyskotliwe książki o medycynie: "Catharsis", "Kore" i "Nieśmiertelność" stały się bestsellerami i ukazały się także w USA, Hiszpanii, Francji, Niemczech, Rosji, na Węgrzech i na Litwie. Człowiek autentycznego powołania, niewiarygodnej erudycji i wielu talentów, podniósł medycynędo rangi sztuki. Leczył najwybitniejszych polskich pisarzy i artystów: Lema, Miłosza, Szymborską, Wajdę, Tischnera, Mrożka. Znany także z gry na fortepianie w ?Piwnicy pod Baranami? i brawurowej jazdy na nartach, był jedną z najbarwniejszych postaci Krakowa."Słuch absolutny" pomaga zrozumieć, skąd biorą się ludzie wyjątkowi, jak wielkiej pracy i pasji wymaga zrealizowanie marzeń. W rozmowie ze swoim wydawcą i przyjacielem, Jerzym Illgiem, profesor Szczeklik pasjonująco i dowcipnie opowiada o swoim dzieciństwie, domu, mistrzach i najważniejszych lekturach, etapach kariery i przygodach na zagranicznych stażach, zaangażowaniu w ?Solidarność? i represjach w stanie wojennym, spotkaniach z papieżem, wyprawach w ukochane góry ? a także o sztuce medycznej syberyjskich szamanów, egipskiej Księdze Umarłych i ?prometejskim śnie medycyny?: odwiecznym marzeniu człowieka o nieśmiertelności. W książce znajdują się niepublikowane wcześniej zdjęcia z prywatnego archiwum rodziny Szczeklików.

Dodatkowe informacje

Kategoria: Dokument
Wydawca: Znak
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2014
Liczba stron: 240
Tytuł oryginalny: Słuch absolutny andrzej szczeklik w rozmowie z jerzym illgiem
ISBN: 978-83-240-2869-6
Okładka: Twarda
Wydanie: I

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autorów

Inne książki w tej kategorii


Reklama