Lockator
Światło w cieniu
Wydawca: Muza
Antologia poezji ANTONIA GAMONEDY, jednego z najwybitniejszych poetów hiszpańskiej literatury współczesnej. Poetycka podróż, w której przewodnikiem jest światło. Tomik został zadedykowany ? z miłością, wdzięcznością i smutkiem ? CARMEN BALLCELS, legendarnej agentce literackiej, serdecznie zaprzyjaźnionej z wszystkimi największymi twórcami literatury hiszpańskiej i iberoamerykańskiej (w tym z sześcioma noblistami) i reprezentującej prawa do ich twórczości.
Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3
Antologia poezji ANTONIA GAMONEDY, jednego z najwybitniejszych poetów hiszpańskiej literatury współczesnej.
Poetycka podróż, w której przewodnikiem jest światło.
Tomik został zadedykowany ? z miłością, wdzięcznością i smutkiem ? CARMEN BALLCELS, legendarnej agentce literackiej, serdecznie zaprzyjaźnionej z wszystkimi największymi twórcami literatury hiszpańskiej i iberoamerykańskiej (w tym z sześcioma noblistami) i reprezentującej prawa do ich twórczości. Była także agentką i przyjaciółką Antonia Gamonedy.
Pomysł wydania jego poezji w Polsce był jednym z ostatnich projektów, które zrealizowała.
Wyboru tekstów do tej antologii dokonała tłumaczka. Jak pisze poeta w przedmowie: ?Odzwierciedlają one jedno z moich stałych przekonań: życie to błąd (przechodzenie od nieistnienia do nieistnienia ), jednak właśnie w tym błędzie, zaskakująco pojawiająsię rzeczywistości pozytywne: miłość, przyjaźń, wspaniałomyślność, piękno? pojawiają się wraz z horrorem, złością, zbrodniami międzyludzkimi, nienawiścią, strachem? Lecz pojawiają się. Wydaje mi się, że ta dychotomia jest rdzeniem mojego pisarstwa?.
Dodatkowe informacje
Komentarze i recenzje
Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.
Inne książki autora
Brak innych książek tego autora.
Brak ocen, komentarzy i recenzji.