Epub.pl / Książki / Powieści opowiadania literatura piękna / Lieratura klasyczna / Szkice i obrazki. Tom I
Okładka: Szkice i obrazki. Tom I

Szkice i obrazki. Tom I

Wydawca: Psychoskok

Bolesław Prus to polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki pieszej i rowerowej. Na swoim koncie ma bardzo dużo dzieł, które stały się bardzo ważne dla Polski.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Bolesław Prus to polski pisarz, prozaik, nowelista i publicysta okresu pozytywizmu, współtwórca polskiego realizmu, kronikarz Warszawy, myśliciel i popularyzator wiedzy, działacz społeczny, propagator turystyki pieszej i rowerowej.

Na swoim koncie ma bardzo dużo dzieł, które stały się bardzo ważne dla Polski. Wśród nich znajdują się między innymi ?Kamizelka? oraz ?Katarynka?, które zostały dodane do obowiązkowych lektur szkolnych i znajdują się w zbiorze "Szkice i obrazy". Pierwsza z nich jest szkicem z życia codziennego ubogich mieszkańców Warszawy. Narrator ? właściciel tytułowej kamizelki ? odtwarza jej historię na podstawie wyglądu i retrospektywnie ujętych obserwacji życia jej poprzedniego właściciela. Natomiast ?Katarynka? opowiada historię Pana Tomasza. Prawnika, który mieszkał w pięknym domu, który potem zamienił w galerię sztuki ze względu na miłość do kobiet. Nie miał jednak do nich szczęścia. Próbował nawiązywać znajomości z różnymi panienkami, lecz po kilku nieudanych próbach zalotnych postanowił przez całe życie zostać sam. Do posiadłości obok wprowadziły się dwie panie z małą, może ośmioletnią dziewczynką. Po jakimś czasie, pan Tomasz spostrzegł, iż dziewczynka jest niewidoma. Gdy jednak zobaczył, że dziewczynka raduje się na dźwięk katarynki, która była jedyną atrakcją w jej życiu, zażyczył sobie, aby kataryniarz codziennie przygrywał tej małej dziewczynce z sąsiedztwa.

Zawartość zbioru jednak posiada jeszcze następujące tytuły:
? Nowy Rok
? Żywy telegraf
? Na wakacjach
? Kocha - nie kocha
? Katarynka
? W górach
? Kamizelka
? Cienie
? Pominięty
? Przeklęte szczęście
? Przy księżycu
? Milknące głosy
? Stara bajka
? Pleśń świata

Dodatkowe informacje

Kategoria: Lieratura klasyczna
Wydawca: Psychoskok
Data pierwszego wydania: 10 stycznia 2017
Liczba stron: 130
Tagi: opowiadania, klasyka, ebook, Bolesław Prus, Szkice i obrazki
Tytuł oryginalny: Szkice i obrazki. Tom I
ISBN: 9788379007523

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Inne książki w tej kategorii


Reklama