Tu mieszkali guaranie podróż do świata którego już nie ma

Tu mieszkali guaranie podróż do świata którego już nie ma

Autor: Jan Gać

Wydawca: Bernardinum

TU MIESZKALI GUARANIE to książka podróżniczo-historyczna, opowiadająca o próbie zbudowania sprawiedliwego społeczeństwa na naszym globie, próbie podjętej przez jezuitów w XVII i XVIII wieku w oparciu o Indian Guarani, mieszkających w Ameryce Południowej na styku trzech obecnie istniejących tam państw: Paragwaju, Argentyny i Brazylii.

Gdzie kupić książkę, ebook, audiobook? Epub, Mobi, PDF, MP3

TU MIESZKALI GUARANIE to książka podróżniczo-historyczna, opowiadająca o próbie zbudowania sprawiedliwego społeczeństwa na naszym globie, próbie podjętej przez jezuitów w XVII i XVIII wieku w oparciu o Indian Guarani, mieszkających w Ameryce Południowej na styku trzech obecnie istniejących tam państw: Paragwaju, Argentyny i Brazylii. Święty Eksperyment, jak nazywano to dzieło w XVIII wieku, nie mógł się powieść z powodu grabieżczej i bezwzględnej polityki ówczesnych mocarstw oświeceniowych, Portugalii, Hiszpanii i Francji.
Ofiarą ich działań padli głównie Indianie, którzy wychodząc ze stanu pierwotnej dzikości potrafili pod okiem jezuitów stworzyć wspaniałą postać cywilizacji w latach 1610-1767. Podczas trzech wypraw w ten rejon kontynentu autor dotarł do większości indiańskich redukcji, próbując opisać ich niezwykłość oraz sfotografować to, co jeszcze po nich zostało. Do opisu włączył również wyprawę do boliwijskiej selwy, Chiquitanii, gdzie redukcje miały więcej szczęścia i zachowały się do dziś w lepszym stanie.

Dodatkowe informacje

1 stycznia 2015
256
Tu mieszkali guaranie podróż do świata którego już nie ma
978-83-7823-400-5
Twarda
1

Komentarze i rencenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Chcesz dodać komentarz lub ocenę?

Aby dodawać komentarze i oceny, musisz być zalogowany.