Epub.pl / Książki / Powieści opowiadania literatura piękna / Opowiadania / Warsztaty pisania z mistrzem
Okładka: Warsztaty pisania z mistrzem

Warsztaty pisania z mistrzem

Wydawca: Muza

Warsztaty pisarskie z laureatem Literackiej Nagrody Nobla

W latach osiemdziesiątych XX wieku na Kubie w Międzynarodowej Szkole Filmowej i Telewizyjnej Gabriel García Márquez prowadził warsztaty dla nowego pokolenia pisarzy i scenarzystów.Ich celem było stworzenie trzynastu historii o miłości, zaadaptowanych na potrzeby telewizji.A potem na ich kanwie miało powstać kolejnych trzynaście historii, ale w innym gatunku: horrorze, komedii i innych.

Warsztaty pisania nie są suchym wykładem, ale zapisem wspólnego procesu opowiadania historii.Aktem twórczym mistrza i jego uczniów: od rozwijania pomysłu, po tworzenie historii, nadawanie jej kształtu i struktury.

Nie ma tu snobizmu, czy zadęcia, jest życie i twórczość.

Gdzie kupić: ebook, audiobook
Epub, Mobi, PDF, MP3

Warsztaty pisarskie z laureatem Literackiej Nagrody Nobla

W latach osiemdziesiątych XX wieku na Kubie w Międzynarodowej Szkole Filmowej i Telewizyjnej Gabriel García Márquez prowadził warsztaty dla nowego pokolenia pisarzy i scenarzystów. Ich celem było stworzenie trzynastu historii o miłości, zaadaptowanych na potrzeby telewizji. A potem na ich kanwie miało powstać kolejnych trzynaście historii, ale w innym gatunku: horrorze, komedii i innych.

Warsztaty pisania nie są suchym wykładem, ale zapisem wspólnego procesu opowiadania historii. Aktem twórczym mistrza i jego uczniów: od rozwijania pomysłu, po tworzenie historii, nadawanie jej kształtu i struktury.

Nie ma tu snobizmu, czy zadęcia, jest życie i twórczość. Ludzie rozmawiają ze sobą, śmieją się, poprawiają siebie nawzajem i zadają sobie pytania, a mistrz podpowiada im kierunek.

Interesuje go przede wszystkim uchwycenie procesu twórczego i przeniknięcie tajemnicy tworzenia. I znalezienie takich tropów, by opowieść mogła swobodnie popłynąć i ostatecznie wzbudzić emocje u czytelnika.

A czytelnik może pobawić się z mistrzem i sam zechcieć opowiedzieć swoją niepowtarzalną historię. I możliwe, że nawet odkryć w sobie twórcę.

Dodatkowe informacje

Kategoria: Opowiadania
Wydawca: Muza
Data pierwszego wydania: 1 stycznia 2025
Liczba stron: 320
Tytuł oryginalny: Warsztaty pisania z mistrzem
Tłumaczenie: Katarzyna Okrasko
ISBN: 978-83-287-3687-0
Język: pl
Okładka: Twarda
Wydanie: 1

Reklama

Komentarze i recenzje

Brak ocen, komentarzy i recenzji.

Zaloguj się, aby dodać komentarz lub ocenę.

Inne książki autora

Inne książki w tej kategorii


Reklama